CAM00522 8904_Zlin-Z-142_OM-PNU - Kopya 10 (1)

EASA – MASTER AT    AIR TRANSPORT  2 YIL TAM ZAMANLI MASTER  EĞİTİM PROGRAMI 

Inter pilot academy nin eğitim işbirliği yaptığı ve partneri olan University Of Zilina üniversitesine bağlı,  Ulaştırma,Haberleşme ve Ticari Operasyon Fakültesi, Havayolu ulaştırma alanında 3 yıllık üniversite eğitimini başarı ile bitirenlerin katılabileceği TAM ZAMANLKI MASTER eğitim programıdır. University Of Zilina;Türkiye de; YÖK-(Yüksek Öğretim Kurumu) tarafından                     “” Tanınan Okul”” statüsündedir.

Slovakya devletinin eğitim politikaları gereği üniversite lisans seviyesi veya Master Programlarını okuyan öğrenciler okul ücretlerini öderken vergi ve Katma Değer Vergisinden muaftır. 

Ayrıca ECTS (European Credit Transfer System) üyesi olup;öğrenciye tüm avrupa birliği içinde faaliyet gösteren üniversiteler arasın kredi transferi yapabilme imkanı tanır.  Fakülte sadece Hava yolu taşıma sektörü için Profesyonel Havayolu pilotu yetiştirmenin yanında ,kara yolu,demir yolu taşımacılık alanlarında fakülteye bağlı bağımsız bölümlerde eğitim vermektedir. 

3 YILLIK ÜNİVERSİTE EĞİTİM ŞEKLİ 

 Üniversite MASTER Eğitim Türü                  : Tam Zamanlı, Yüksek Lisans.
Üniversite MASTER Eğitim Konusu             : Ulaştırma
Üniversite MASTER Eğitim programı          : Havayolu taşımacılığı

EĞİTİM SEMESTER PLANI

Üniversitemiz de semester dönemli tam zamanlı eğitim modeli uygulanmaktadır.Her eğitim yılı 2 semester den oluşmaktadır. Toplamda 2 yılda 4 semester tam zamanlı eğitim verilmektedir. Semester ler yaz dönemi ve Kış dönemi semester olarak 1 eğitim yılı içinde iki dönemden oluşur.

KIŞ SEMESTER DÖNEMİ     : 26 EYLÜL / BAŞLAR                   22 ARALIK / BİTER

KIŞ SINAV DÖNEMİ              : 23 ARALIK /BAŞLAR                   17 ŞUBAT / BİTER

YAZ SEMESTER DÖNEMİ   : 20 ŞUBAT / BAŞLAR                     12 MAYIS / BİTER

YAZ SINAV DÖNEMİ            : 13 MAYIS / BAŞLAR                       28 TEMMUZ / BİTER

SEMESTER TABANLI KREDİLİ SİSTEM KREDİ  DAĞILIMI 

Öğrenci tam zamanlı eğitim programı uygulayan fakültede derslere fiziken katılmak zorundadır. Tüm avrupa birliği ülkelerinde uygulanan kredili geçme sistemine göre bir üst sınıfa geçebilmesi için her akademik yıl; için zorunlu fakülte derslerinden 60 kredi alması gerekmektedir.   

AIR TRANSPORT MASTER  DERS KONULARI

Economics of Aviation Enterprise
Operation and Economics of Air Transport AT 
Human Factor
Operational Analysis 
English Language 
Logistics

Air Traffic Management 
Airport Design and Operation 
Marketing of Air Transport and Airports 
Planning and Operation in Air Transport Company
Technical Aircraft Maintenance 
Physical Education
Practical of Air Traffic Management 
Excursion in Air Corporate

ÖNEMLİ NOT : Aday öğrencinin yurt dışı üniversite öncesi YGS – LYS sınavlarına girmesi tavsiye edilir. (YGS – LYS Sınav sonucu University Of Zilina kabulü için gerekli DEĞİLDİR. University Of Zilina sadece B-1 / B-2 Seviyesinde İngilizce Bilgisi ve 60 Soruluk Matematik ön sınavı ile öğrenci almaktadır. 

AIR TRANSPORT ALANINDA MASTER İLE ÇİFT MESLEK VE KARİYER YAPMA İMKANI 

Inter Pilot Academy nin sağladığı master eğitimi ile; İsteyen mezun öğrencilerimiz bu aşamadan sonra; 2 yıl 4 semester dan oluşan Air Transport MASTER programına devam edebilirler. Master program eğitimini alan mezun pilotlar kariyer yaşantılarının ilerleyen dönemlerinde Pilot kariyer ve mesleklerine ilave olarak Havayolu sektöründe üst düzey yönetici ( Havayolu Genel Müdürü,Uçuş İşletme Müdürü,Daire Başkanı,Yönetim Kurulu üyesi gibi ) pozisyonlarda çalışabilirler.

Havayolu sektöründe Pilot kökenli üst düzey yönetici kimliği ve yetkisi kazanmak çok önemli ayırt edici bir vasıftır. Yeni mazun pilotların gerek Havayolu Pilotu olarak gerekse bir süre pilot olarak çalıştıktan sonra isterlerse üst düzey yönetici olabilmelerinin yolunu Air Transport alanında master yaparak açabilirler.

Eğitim Danışma Hattı :  BİLGİ TALEP & BAŞVURU FORMU

Şükrü YEŞİLER                PILOT / Uçuş Eğitim & Pilot Kariyer Planlama Koçu

e-mail : info@interpilotacademy.com                GSM    : 00 90 542 427 44 74