IZMIR'IN SELCUK ILCESINDE BU GUN BASLAYAN  HAVACILIK FESTIVALI RENKLI GORUNTULERE SAHNE OLUYOR. BES UCAKLYI ROMANYA SAHINLERININ GOSTERISI ZAMAN ZAMAN HAVACILIK TUTKUNLARININ YUREKLERINI AGZINA GETIRDI.. (FOTO:LATIF SANSUR-KUSADASI,DHA)

İnter Pilot Academy; Profesyonel Hava yolu istihdam odaklı uçuş eğitim,Tip eğitim ve Base Training eğitim programları paket eğitimlerini vermektedir.Bunun yanında paket olarak verilen eğitimlerin yanında; paket eğitimde toplu olarak verilen eğitimleri isteyen adaylar birbirinden bağımsız olarak ayı ayrı aşağıda sıralanan  modüler halinde de alabilirler.

PPL (A) HUSUSİ PİLOT LİSANSI

NVFR – VFR GECE UÇUŞU EĞİTİMİ

SEP – IR (A) / TEK MOTOR ALETLİ UÇUŞ EĞİTİMİ

CPL (A) – TİCARİ PİLOT LİSANSI EĞİTİMİ

Daha çok kısıtlı zamanı olan,kariyer planlamasında uzun vadeli pilotluk mesleği hedefine önünde yeterli zaman olduğu için yavaş yavaş ilerlemek isteyen adaylar,veya iş pozisyonları gereği paket eğitim konseptine vakit ayıramayan adaylar pilot eğitimini aşama aşama modül bazın da aşarak pilot olabilirler. Pilotluk mesleğini profesyonel meslekleri ne dönüştürebilirler.

Günümüzde daha çok halihazırda,eczacı,finans yöneticisi,bankacı,üst düzey yönetici,orta düzey yönetici,kamu çalışanı,vs, pek çok geniş yelpayeze sahip meslek grubundan insanlar mevcut mesleklerinin monotonluklarından kurtulmak hayatlarına yeni bir boyut ve renk katmak için Meslek değiştirmek istemekteler ve ikinci hayatlarına pilot olarak devam etmek istemektedirler bu tarz çok müracaat almaktayız.

Uçma tutkusu ve sevgisi tarifi mümkün olmayan bir duygudur.Havacılığın fiilen başladığı Wright kardeşlerden günümüze insanların uçma istek ve arzusu hiç eksilmeden nesiller boyu devamlılık göstermiştir. 

Günümüzde genel algı pilot mesleğini seçen yada yapmak isteyen insanların ilgilendiği bir sektör olarak algılanmaktadır ve tüm Eğitim kurumları öncelikli olarak havayolu iş ve istihdam odaklı pilot eğitim proğramları ön plana çıkmakta ve genel ilgi paket pilot eğitim proğramlarına daha çok olmaktadır.

Ancak hayat 1 kereye yaşanan bir zaman dilimi ve insanoğlu uçma duygusunu tatmin etmek için illaki pilot mesleğini icra ederek uçması gerekmez. Pek çok başka mesleğe mensup,yaşları 30-40-50-60 lu yıllara gelmiş insanlar mesleklerini yaparken aynı zamanda da uçma duygularını da tatmin etmek istiyorlar.

Stresten arınmak,faydalı bir hobi edinmek,adrenalin tatmini,sıra dışı tatmin edici bir ilgi alanı oluşturmak isteyen bay,bayan,genç,orta veya ileri yaşlı herkes Genel Havacılık kapsamında Sportif havacılık ile ilgilenebilir ve eğitim alarak lisans sahibi olabilirler. Kendilerine ait uçakları ile veya kiraladıkları uçaklarla uçabilirler. 

Eğitim Danışma Hattı :

Şükrü YEŞİLER

PILOT / Uçuş Eğitim & Pilot Kariyer Planlama Koçu

e-mail : info@interpilotacademy.com

GSM    : 00 90 542 427 44 74