BARINMA & YEME İÇME & SOSYAL HAYAT  

Türkiye şartlarına göre çok daha uygun fiyatlı barınma ve yaşam koşullarında eğitimlerinin gerektirdiği süre boyunca konaklamaları için barınma alternatifleri mevcuttur.Barınma,yeme,içme ve ulaşım gibi konular öğrenci tercihinde ve bireysel sorumluluğundadır. 

YURT      Student-Apartments

ÖĞRENCİ YURDU 

Öğrenci yurtları genelde eğitim yapılan hava alanına yakın ulaşım mesafesinde yurt tercih edilmektedir. Ortam genel olarak öğrenci ortamı olup 2 kişilik odalarda kişi başı ücret esasına göre yemek hariç konaklamayı kapsar. Ortalama 230 – 350 EURO Aylık fiyat aralığındadır.Daha farklı alternatifler de mümkündür.

000

YEME İÇME 

Yeme içme konusunda tüm alternatifler mevcuttur.Genel de öğrenciler pek çok kültürden yeme içme hizmeti sunan restoranlardan faydalanabilmektedirler. Ortalama 3 öğün bir kişinin yeme içme masrafı 12 – 15 EURO Günlük harcama aralığındadır.

sosyal hayat     Hungarian-State-Opera-House-Magyar-Allami-Operahaz-46261

ÖĞRENCİ SOSYAL HAYATI 

Sosyal hayatı dengede tutmak öğrencinin eğitim sürecindeki moral ve motivasyonu için son derece önemlidir.Ancak sosyal hayat ve eğitim hayatını dengede tutmak eğitim amacın dan ve eğitim disiplininden uzaklaşmadan makul ve dengeli bir eğlence ve sosyal hayatın öğrenciler tarafından yaşanması gerekmektedir.

Bu bağlamda çevrede müzeler,doğal ve milli parklar,hobby külüpleri, müzikal tiyatrolar ve müzikaller mevcut olup hafta sonları uçuş ve eğitim programını etkilemeyecek sosyal ve kültürel faaliyetler için öğrenciler vakit ayırabilirler.