Logo -01    Application-form3    maxresdefault.jpg cpl A

University of Zilina 1953 yılında Çekoslavakya zamanın da kurulmuş 65 yıllık köklü bir geçmişe sahiptir.1953 yılından beri Üniversite Akademik eğitimle Pilotaj Fakültesi eğitimi vermektedir. Inter Pilot Academy Kft. University of Zilina Turkiye eğitim partneri ve temsilcisidir. University of Zilina / Profesyonel Pilot bölümü üniversite programına başvurular;aşağıda belirtilen Başvuru Döneminde yapılması gerekmektedir. B-1 İngilizce seviyesi yetersiz olan adayların ingilizce eğitim eksiklerini tamamlamak için her yıl 15 Eylül’e kadar kullanılabilecek zamanları vardır bu sürede IELTS sınavına girip B-1 İngilizce seviye tespit belgelerini başvurduktan sonrada alabilirler,bu imkan sayesinde yıl kaybetmezler.  

1- EASA – UNIVERSITY / ÜNİVERSİTE PİLOT EĞİTİM PROGRAMI BAŞVURU KRİTERLERİ

A- Başvuru Tarihi itibari ile,En az 17 Yaşında olmak,

B- Lise veya dengi okul mezunu olmak, yada Başvuru tarihi itibari ile en az Lise Son Sınıf 2.semester dönemi içinde olmak,(Lise Son Sınıfta olan  öğrenciler başvurabilir,) 

C- EASA JAR-FCL-3 şartlarına göre Sağlık Muayenesi olmak,”1.Sınıf Pilotluğa Elverişlidir” raporu almak,(Türkiye de yetkili Hastahanelerden)

D- Türkiye de yapılan;YKS Üniversite Giriş Sınav sonucu,puanı veya sıralaması gerekli değildir,

E-  B-1 (Pre-Intermediate ) IELTS, IDP  İngilizce Seviye Tespit Sonuç Belgesi, (İngilizcesi yetersiz olanlar için Başvuru tarihinden daha sonra da alınabilir )

F- Başvuran Öğrencinin Özgeçmiş CV si,

G- İlk Başvuru sırasında; ilk başvuru tutarı ödeme dekontu,

2- EASA – UNIVERSITY  ÜNİVERSİTE PİLOT EĞİTİM PROGRAMI BAŞVURU EVRAKLARI 

A- Lise Diploması  ( İngilizce ve Slovakça dillerine yeminli tercüman tarafından tercümesi) 

B- Lise Not Transcript Belgesi ( İngilizce ve Slovakça dillerine yeminli tercüman tarafından tercümesi ) Mezun olunan Lise müdürlüğü tarafından ıslak imzalı ve tasdikli )

C- Resimli Application Form (Inter Pilot Academy  tarafından sağlanacaktır.) 

D- Arşiv Kayıtlı Adli Sicil Belgesi ( İngilizce ve Slovakça dillerine yeminli tercüman tarafından tercümesi / Başvuru Tarihi itibari ile en geç 3 Ay önce alınmış olması gereklidir.)

E- Nüfus Cüzdanı ( İngilizce ve Slovakça dillerine yeminli tercüman tarafından tercümesi ) 

F- Pasaport ( Mevcut olmayanlar, daha sonra teslim edebilirler.)

G- Vesikalık Fotoğraf  – 10 adet

H- Muhtarlıktan Nüfus Cüzdan Sureti – 2 adet

I-  Muhtarlıktan İkametgâh Belgesi- 2 adet

İ- Kan Grubu Belgesi  – 1 adet

K- Öğrenci velisi /vasisi tarafından Yurt Dışı EASA Pilot Eğitimine Katılabilir Noter den             feragatname  ve izinname, (18 Yaşından Gün Almayanlar Öğrenciler İçin) 2 Nüsha

H- Mevcut uçuş geçmişi olanlar için, Pilot Lisansları, Sertifikaları ve Log book ları

3- EASA – UNIVERSITY ÜNİVERSİTE PİLOT EĞİTİM PROGRAMI BAŞVURU DÖNEMİ 

HAZIRLIK SINIFI : Adaylar Lisans eğitimi öncesi hazırlık sınıfı eğitimi alırlar. Hazırlık sınıfında; Lisans düzeyinde Professional Pilot eğitimi öncesi adayın; eğitim alacağı bölüme yönelik hazırlık  odaklı bilgi ve kabiliyetlerini artırmak; üzere hazırlık eğitim programı uygulanır. Ayrıca B-1 seviyesinde hazırlık sınıfına başlayan adaylara Akademik İngilizce eğitimi de hazırlık sınıfı süresince verilir. Hazırlık eğitimi; Lisans eğitimi dönemi başarısı için tartışılmaz öneme sahiptir ve adayın başarısını artıran en önemli eğitim aşamasıdır.  

Hazırlık Sınıfı Başvuruları ; Her yıl 01 Mart – 30 Eylül tarihleri arasında yapılmaktadır.

Üniversite programına katılmayı hedefleyen ancak B-1 İngilizce seviyesine sahip olmayan adaylar bu zaman dilimi içinde,zamanı değerlendirip ayrıca ingilizce kursuna giderek 30 Eylül den önce B-1 Seviye Tespit sınavını geçebilirler ve yıl kaybetmeden eğitimlerine devam edebilirler.

Ayrıca Türkiye de yapılan YKS Üniversiteye giriş sınavı sonrası 30 Ağustos tan sonra istedikleri bölüme yerleşemeyen adaylar yıl kaybetmeden 30 Eylül tarihine kadar başvurabilirler.

Hazırlık sınıfı sonrası adaylar University of Zilina tarafından yapılan;sınava girerek Lisans eğitimlerine devam ederler. 

Bachelor 1.Sınıf Başvuru Dönemi : Lise transcript sayısal dersler GPC ortalaması 98 puan ve üzeri olanlar, IELTS en az B-2 Seviye tespit sınav sonucu olanlar hazırlık atlamak için her yıl en geç 30 Nisan Tarihine kadar başvurmaları gereklidir. 

4- EASA – UNIVERSITY  ÜNİVERSİTE PİLOT EĞİTİM PROGRAMI EĞİTİM SEMESTER DÖNEMLERİ  

Üniversitemiz de semester dönemli tam zamanlı eğitim modeli uygulanmaktadır.Her eğitim yılı 2 semester den oluşmaktadır. Toplamda 3 yılda 6 semester tam zamanlı eğitim verilmektedir. Semester ler yaz dönemi ve Kış dönemi semester olarak 1 eğitim yılı içinde iki dönemden oluşur.

Hazırlık Sınıfı Programı Eğitim Dönemleri : 

Başlama : 01 ARALIK     Bitiş : 18 Mayıs 

Lisans Programı Eğitim Dönemleri : 

KIŞ SEMESTER DÖNEMİ     : 26 EYLÜL / BAŞLAR                   22 ARALIK / BİTER

KIŞ SINAV DÖNEMİ              : 23 ARALIK /BAŞLAR                   17 ŞUBAT / BİTER

YAZ SEMESTER DÖNEMİ   : 20 ŞUBAT / BAŞLAR                     12 MAYIS / BİTER

YAZ SINAV DÖNEMİ            : 13 MAYIS / BAŞLAR                       28 TEMMUZ / BİTER

Adayların mezun oldukları yıl Türkiye de yapılan YKS sınavına girmeleri ve en az baraj puan seviyesinde başarı göstermeleri tavsiye edilmektedir. Tüm başvuru kayıt süreci sırasında öğrenci ve veliler Inter Pilot Academy tarafından Üniversitenin Uluslararası öğrenci Başvuru Kayıt Kabul prosedürleri uygulanmak sureti ile yönlendirilecektir. Öğrenci ve veliler herhangi bir gecikme yaşanmaması için sorumluluklarını belirtilen akış planına uygun olarak yerine getirmeleri önem taşımaktadır.

Eğitim Danışma Hattı :  BİLGİ TALEP & BAŞVURU FORMU

Şükrü YEŞİLER                PILOT / Uçuş Eğitim & Pilot Kariyer Planlama Koçu

e-mail : info@interpilotacademy.com                GSM    : 00 90 542 427 44 74