12

NASIL PİLOT OLUNUR & PİLOT EĞİTİM USÜLLERİ

MODULER PILOT EĞİTİMİ 

Modüler pilot eğitimi adından anlaşılacağı üzere; aşama aşama modül  bazında verilen bir eğitim modelidir. Eğitim  pilot eğitimi başlangıcı olan PPL teori ve uçuş eğitimi ile başlar EASA ATPL-Frozen müfredatında öngörülen sıralamaya göre ATPL – Frozen aşamasına kadar eğitim devam eder. Ayrıca ATPL Frozen eğitimlerine; MCC,JOT eğitimleri ilave edilerek kombine paket halinde eğitim alınabilir. 

ENTEGRE PILOT EĞİTİMİ 

Entegre pilot eğitim metodunda uçuş sınavları eğitimin en sonunda yapılır.Aşamalı modüler eğitim metodu uygulanmaz;direkt olarak ATPL Frozen uçuş ve teori eğitim müfredatı uygulanır ara verilemez tüm check ride işlemleri sürecin sonunda yapılır eğitim bir bütün olduğundan baştan iyi karar verip ona göre başlamak gerekir.

MCL – MULTI CREW LICENCE – Çoklu Pilot Lisansı Eğitimi 

2000 li yılların başında Havayolu firmalarının direkt olarak pilot teminini hızlandırmak ve hava yolu SOP ve prosedürlerine göre adayı baştan havayolu kurumsal beklentilerine göre pilot yetiştirmek amacı ile ICAO nun onayı ile oluşturulmuş bir sistemdir..Diğer yöntemlere göre temel farklılığı adayın CADET adat olarak seçilmesinden sonra ki bu seçimi genelde havayolu kendisi yapar,aday seçme sürecinden sonra eğitim aşamaları sırası ile havayolu firması arafından verilir.Komplike bir eğitim metodudur. 

PROFESSIONAL PILOT (PILOTAGE) FAKÜLTESİ & ATPL-Frozen PILOT LİSANSI ( 3 Yıllık Üniversite Air Transport – Pilotaj Fakültesi  + EASA ATPL Frozen (Havayolu Nakliye Pilot Lisansı) 

Pilot adayına 3 yıllık üniversite eğitimini ve EASA ATPL Frozen pilot eğitimini aynı anda vermeye imkan tanıyan programdır. Aday 3,5  yıl Hazırlık + Üniversite Pilotaj alanında lisans düzeyinde üniversite eğitimi alır aynı zamanda EASA-ATPL Frozen lisans uçuş eğitimlerini alır.  

Eğitimin Sonunda öğrenci 3 yıllık Lisans düzeyinde üniversite diploması ile birlikte EASA ATPL -Frozen ( Havayolu Nakliye Pilotu Lisansı ) na sahip üniversite mezunu pilot olarak mezun olur. 

Bilgi Hattı :

Şükrü YEŞİLER 

e-mail : info@interpilotacademy.com

GSM    : 00 90 542 427 44 74