01 CAM00496 14-Zlin-Z142-opt

EASA –ACADEMIC (ATPL(A) EASA (CPL/MEP-IR) + ATPLTheory + MCC ÜNİVERSİTE PİLOT EĞİTİM PROGRAMI 

Inter pilot academy nin yurt dışı uçuş eğitim danışmanlık işbirliği yaptığı ve partneri olan University Of Zilina üniversitesine bağlı  Ulaştırma,Haberleşme ve Ticari Operasyon Fakültesi Havayolu ulaştırma alanında eğitim veren tam bir bilim merkezi fakültedir. 1960 yılında ilk mezunlarını vermiştir. University Of Zilina;Türkiye de; YÖK-(Yüksek Öğretim Kurumu) tarafından “” Tanınan Okul”” statüsündedir.

Slovakya devletinin eğitim politikaları gereği üniversite lisans seviyesi veya Master Programlarını okuyan öğrenciler okul ücretlerini öderken vergi ve Katma Değer Vergisinden muaftır. 

Ayrıca ECTS (European Credit Transfer System) üyesi olup;öğrenciye tüm avrupa birliği içinde faaliyet gösteren üniversiteler arasın kredi transferi yapabilme imkanı tanır.  Fakülte sadece Hava yolu taşıma sektörü için Profesyonel Havayolu pilotu yetiştirmenin yanında ,kara yolu,demir yolu taşımacılık alanlarında fakülteye bağlı bağımsız bölümlerde eğitim vermektedir. 

3 YILLIK ÜNİVERSİTE EĞİTİM ŞEKLİ 

Üniversite Eğitim  Türü                  : Tam Zamanlı, Lisans düzeyinde eğitim
Üniversite Eğitim Konusu             : Havayolu taşımacılığı
Üniversite Eğitim Programı Adı  : Profesyonel Pilot 

EĞİTİM SEMESTER PLANI

Üniversite de semester dönemli tam zamanlı eğitim modeli uygulanmaktadır.Her eğitim yılı 2 semester den oluşmaktadır. Toplamda 3 yılda 6 semester tam zamanlı eğitim verilmektedir. Semester ler yaz dönemi ve Kış dönemi semester olarak 1 eğitim yılı içinde iki dönemden oluşur.

KIŞ SEMESTER DÖNEMİ     : 26 EYLÜL / BAŞLAR                   22 ARALIK / BİTER

KIŞ SINAV DÖNEMİ              : 23 ARALIK /BAŞLAR                   17 ŞUBAT / BİTER

YAZ SEMESTER DÖNEMİ   : 20 ŞUBAT / BAŞLAR                     12 MAYIS / BİTER

YAZ SINAV DÖNEMİ            : 13 MAYIS / BAŞLAR                       28 TEMMUZ / BİTER

SEMESTER TABANLI KREDİLİ SİSTEM KREDİ  DAĞILIMI 

Öğrenci tam zamanlı eğitim programı uygulayan fakültede derslere fiziken katılmak zorundadır. Tüm avrupa birliği ülkelerinde uygulanan kredili geçme sistemine göre bir üst sınıfa geçebilmesi için her akademik yıl; için zorunlu fakülte derslerinden 60 kredi alması gerekmektedir.   

FAKÜLTE DERS KONULARI

Organisation and Management of Civil Aviation
Flight Planning and Monitoring 
Operational Procedures 
Bachelor´s work 
English in Aviation 

Air Navigation 
Aircraft Instruments 
Aircraft 
Aircraft Power plant 
Communication, Navigation, Surveillance 
English in Aviation 

UÇUŞ EĞİTİMİ SAFHASI ( INTEGRATED UÇUŞ EĞİTİMİ )  

Profesyonel Pilot bölümü öğrencisi 3 yıl boyunca akademik derslerin beraberinde EASA-ATPL Frozen pilot lisansı için gerekli olan 14 tane teori derslerin eğitimini 3 yıla ve 6 semestere yayılmış olarak alır.

Eğitim başlamasına müteakip ilk eğitim yılı 2.semester döneminde uçuş eğitimlerine reel uçuşlar ile başlar. Her semester da kaç saat ve hangi konularda uçuş eğitimi verileceği detaylı akademik eğitim programında mevcuttur. Öğrenci 3 yılın sonunda üniversite dersleri tamamlayıp üniversite muzunu olur. Bunun yanında ATPL 14 teori dersleri tamamlanır ve EASA – CAA de yazılı sınavları başarı ile bitirilmiş olur. Toplam 204 saat uçuş ile mezun olup EASA – ATPL Frozen Havayolu Pilot Lisanslarını alarak mezun olurlar. 

ÇİFT MESLEK VE KARİYER YAPMA İMKANI 

Danışmanlık kapsamında olan master eğitimi ile; İsteyen 3. yıllık lisans mezunu öğrenciler bu aşamadan sonra; 2 yıl 4 semester dan oluşan Air Transport MASTER programına devam edebilirler. Master program eğitimini alan mezun pilotlar kariyer yaşantılarının ilerleyen dönemlerinde Pilot kariyer ve mesleklerine ilave olarak Havayolu sektöründe üst düzey yönetici ( Havayolu Genel Müdürü,Uçuş İşletme Müdürü,Daire Başkanı,Yönetim Kurulu üyesi gibi ) pozisyonlarda kariyer imkanı bulabilirler. Havayolu sektöründe Pilot kökenli üst düzey yönetici kimliği ve yetkisi kazanmak çok önemli ayırt edici bir vasıftır. Yeni mazun pilotların gerek Havayolu Pilotu olarak gerekse bir süre pilot olarak çalıştıktan sonra isterlerse üst düzey yönetici olabilmelerinin yolunu Air Transport alanında master yaparak açabilirler.

ÖNEMLİ NOT  : Aday öğrencinin yurt dışı üniversite kayıt öncesi ÖSYM tarafından yapılan  YGS – LYS sınavlarına girmesi önemle tavsiye edilir.Mezun olduktan sonra denklik işlemleri için gerekli olabilir. (YGS – LYS Sınav sonucu University Of Zilina kabulü için gerekli DEĞİLDİR. University Of Zilina sadece B-1 / B-2 Seviyesinde İngilizce Bilgisi ve 20 Soruluk Matematik + 10 soruluk İngilizce kendi bünyesinde yaptığı ön sınav ile öğrenci almaktadır. 

Eğitim Danışma Hattı :  BİLGİ TALEP & BAŞVURU FORMU

Şükrü YEŞİLER                Uçuş Eğitim Danışmanı & Pilot Kariyer Planlama Koçu

e-mail : info@interpilotacademy.com                GSM    : 00 90 542 427 44 74