Logo

Amacımız; ülkemiz pilot adaylarına yurt dışı özellikle EASA ülkelerindeki eğitim olanak ve imkanları konusunda; yurt dışı pilotaj uçuş eğitimi danışmanlığı ve kariyer planlama koçluk alanında hizmet vermektir.Uçuş ve tip eğitimleri anlaşmalı uçuş ve  eğitim partnerlerimiz tarafından bizim danışmanlık,temsilcilik ve koçluk hizmeti aracılığımızla verilmektedir.Genel ve Sportif havacılığın gelişmesinin;profesyonel havacılığın temelini oluşturduğuna inanmaktayız. Bu nedenle özellikle Genel havacılık ve eğitim altyapısı gelişmiş ülkelerde bulunan Uçuş Okulları ile yaptığımız uçuş eğitim partnerlik işbirlikleri ile ülkemiz pilot adaylarına EASA ülkelerinde eğitim partnerimiz yetki ve altyapısı vasıtası ile pilot olma imkanı sunulmaktadır. Inter Pilot Academy Faaliyet alanı sadece; Yurt dışı uçuş eğitim danışmanlık ve aracılık hizmetleri sağlayan firmadır. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiş markası altında adaylara internet üzerinden uzaktan eğitim yolu ile ön hazırlık teori dersleri ve danışmanlık hizmeti verir.

Havacılığın ülkemizde gelişmesi için tüm bilgi ve birikimi çeşitli platformlarda pilot adaylarımız ve aileleri ile paylaşarak ülkemiz havacılığına reel bilgi katkısı sağlamak,genç pilot adaylarımızın kariyer planlarını yaparken EASA,FAA ve SHGM gibi otoritelerin en son ve güncel yasal uygulamaları konusunda bilgilenmesini sağlayarak sektöre önemli bir katkıda bulunarak pilot adaylarının bu uzun eğitim yoluna çıkarken önlerinde adayları bekleyen süreç hakkında bilgilendirilme desteği sağlamaktayız.

Öğrenci adaylarımız ve velilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşlerden yaptığımız tarafsız ve doğru bilgilendirmenin ülkemiz sivil havacılık sektöründe sağladığı katkıları görmek bizi mutlu etmektedir. Üniversitelerin havacılık bölümlerinden aldığımız konferans,seminer ve toplantı davetleri hiçbir beklenti gözetmeden yaptığımız hizmetin toplumda olumlu karşılığını bulmuş olması bizim için tarifi mümkün olmayan mutluluk ve tatmin kaynağımız olmuştur.

Yayınlanan sektörsel istatistiklere göre dünyada  nitelikli eğitim ve insan kaynağına ihtiyaç devam etmektedir, yaptığımız partnerlik işbirlikleri,bilgi,danışmanlık ve koçluk desteğimizle amacımız bu sürece pozitif nitelikli katkı sağlamaktır.

Kalbi uçma duygusu ile atan tüm havacılık tutkunları ile gökyüzünde buluşmak üzere,

ŞÜKRÜ YEŞİLER  /  Uçuş Eğitimi Danışmanı & Pilot Kariyer Planlama Koçu