12

NASIL PİLOT OLUNUR & PİLOT EĞİTİM USÜLLERİ

MODULER PILOT EĞİTİMİ 

Modüler pilot eğitimi adından anlaşılacağı üzere; aşama aşama modül  bazında verilen bir eğitim modelidir. Eğitim En temel pilot eğitimi başlangıcı olan PPL teori ve uçuş eğitimi ile başlar kademe kademe basit eğitim içerikli konulardan daha komplike konulara doğru ilerleyerek EASA ATPL-Frozen müfredatında öngörülen sıralamaya göre ATPL – Frozen aşamasına kadar eğitim devam eder. 

Modüler eğitime ilave olarak MCC,JOT,TYPE RATING ve BASE TRAINING gibi Havayolu pilotu  adayının ihtiyaç duyacağı tüm eğitimleri moduler ATPL-Frozen eğitimi ile birlikte EASA kurallarına göre KOMBİNE PAKET eğitim olarak verilmesi mümkündür.

ENTEGRE PILOT EĞİTİMİ 

Entegre pilot eğitim metodunda hedef ATPL-Frozen lisansı olup eğitim müfredatı tamamen entegre en son aşamada check ride yapılır.Aşama aşama eğitim metodu uygulanmaz;direkt olarak ATPL Frozen uçuş ve teori eğitim müfredatı uygulanır ara verilemez eğitim bir bütün olduğundan baştan iyi karar verip ona göre başlamak gerekir.Eğitime ara verilmesi durumunda adayın kaybı çok daha büyük olur. EASA kuralları gereği Türkiye de eğitime başlayan pilot adayı EASA ya geçmek isterse bir çok terori ve uçuş eğitimini tekrar baştan alması gerekir.O neden le direkt olarak Avrupa Birliği tam üyesi ülkelerde EASA eğitimi ile başlamak çok daha avantajlıdır. Inter Pilot Academy entegre eğitim modeli uygulamamaktadır. 

MCL – MULTI CREW LICENCE – Çoklu Pilot Lisansı Eğitimi 

2000 li yılların başında Havayolu firmalarının direkt olarak pilot teminini hızlandırmak ve hava yolu SOP ve prosedürlerine göre adayı baştan havayolu kurumsal beklentilerine göre pilot yetiştirmek amacı ile ICAO nun onayı ile oluşturulmuş bir sistemdir..Diğer yöntemlere göre temel farklılığı adayın seçilmesinden sonra ki bu seçimi genelde havayolu kendisi yapar,aday seçme sürecinden sonra eğitim süreçleri sırası ile verilir. Gereken eğitim bütçesi ve eğitimin uygulanabilirliği pek çok unsurun ancak bir arada olduğunda uygulanabilir olan komplike bir eğitimdir.

PROFESSIONAL PILOT FACULTY & ATPL-Frozen LİSANSI ( 3,5 Yıllık Air Transport-Professional Pilot Fakültesi + EASA ATPL Frozen (Havayolu Nakliye Pilot Lisansı) birlikte üniversite eğitimi, 

Pilot adayına 3,5 yıllık üniversite eğitimini ve EASA ATPL Frozen pilot eğitimini aynı anda vermeye imkan tanıyan programdır. Aday bir semester hazırlık + 3 yıl boyunca Professional Pilot (Pilotaj) bölümü alanında lisans düzeyinde eğitim alır aynı zamanda + tüm EASA ATPL Frozen uçuş eğitimlerini üniversite bünyesinde tamamlayarak EASA ATPL Frozen pilot lisansı ile birlikte Üniversite diplomasını birlikte alır. 

İleri ye dönük bir vizyonla; Türkiye’de 3,5  Yıllık üniversite ve Pilot Eğitimi ni bir arada sunan yurt dışı uçuş eğitim danışmanlık firmasıyız. Eğitimin Sonunda öğrenci 3 yıllık Lisans düzeyinde üniversite diploması ile birlikte EASA ATPL -Frozen ( Havayolu Nakliye Pilotu Lisansı ) na sahip üniversite mezunu pilot olarak mezun olur. 

Eğitim Danışma Hattı :

Şükrü YEŞİLER / Uçuş Eğitim Danışmanı &  Koçu

e-mail : info@interpilotacademy.com

GSM    : 00 90 542 427 44 74