12

NASIL PİLOT OLUNUR & PİLOT EĞİTİM USÜLLERİ

MODULER PILOT EĞİTİMİ 

Modüler pilot eğitimi adından anlaşılacağı üzere; aşama aşama modül  bazında verilen bir eğitim modelidir. Eğitim En temel pilot eğitimi başlangıcı olan PPL teori ve uçuş eğitimi ile başlar kademe kademe basit eğitim içerikli konulardan daha komplike konulara doğru ilerleyerek EASA ATPL-Frozen müfredatında öngörülen sıralamaya göre ATPL – Frozen aşamasına kadar eğitim devam eder. 

Inter Pilot Academy,modüler eğitim sistemini uygulamakta olup ilave olarak MCC,JOT,TYPE RAITING ve BASE TRAINING gibi Havayolu pilotu olma kariyer yolunda pilot adayının alması gereken tüm eğitimleri moduler ATPL-Frozen eğitimi ile birlikte EASA kurallarına göre KOMBİNE PAKET eğitim olarak vermektedir. 

ENTEGRE PILOT EĞİTİMİ 

Entegre pilot eğitim metodunda hedef ATPL-Frozen lisansı olup eğitim müfredatı tamamen bu hedefe göre planlanmış eğitimdir. Aşama aşama eğitim metodu uygulanmaz;direkt olarak ATPL Frozen uçuş ve teori eğitim müfredatı uygulanır ara verilemez eğitim bir bütün olduğundan baştan iyi karar verip ona göre başlamak gerekir.Eğitime ara verilmesi durumunda adayın kaybı çok daha büyük olur. EASA kuralları gereği Türkiye de eğitime başlayan pilot adayı EASA ya geçmek isterse bir çok terori ve uçuş eğitimini tekrar baştan alması gerekir.O neden le direkt olarak Avrupa Birliği tam üyesi ülkelerde EASA eğitimi ile başlamak çok daha avantajlıdır. Inter Pilot Academy entegre eğitim modeli uygulamamaktadır. 

MCL – MULTI CREW LICENCE – Çoklu Pilot Lisansı Eğitimi 

2000 li yılların başında Havayolu firmalarının direkt olarak pilot teminini hızlandırmak ve hava yolu SOP ve prosedurlerine göre adayı baştan havayolu kurumsal beklentilerine göre pilot yetiştirmek amacı ile ICAO nun onayı ile oluşturulmuş bir sistemdir..Diğer yöntemlere göre temel farklılığı adayın seçilmesinden sonra ki bu seçimi genelde havayolu kendisi yapar,aday seçme sürecinden sonra eğitim süreçleri sırası ile verilir. Gereken eğitim bütçesi ve eğitimin uygulanabilirliği pek çok unsurun ancak bir arada olduğunda uygulanabilir olan komplike bir eğitimdir.

AVIATION SCIENCE UNIVERSITY & ATPL-Frozen PILOT ( 4 Yıllık Üniversite Havacılık Bilimleri Fakültesi + EASA ATPL Frozen (Havayolu Nakliye Pilot Lisansı) 

Pilot adayına 4 yıllık üniversite eğitimini ve EASA ATPL Frozen pilot eğitimini aynı anda vermeye imkan tanıyan programdır. Aday 4 ıl boyunca Havacılık Bilimleri alanında lisans düzeyinde eğitim alır aynı zamanda EASA kuralları gereği PİLOT eğitimlerini de alır. Pilot eğitimi 4 yıla yayılmış bir plan dahilinde verilir.

İleri ye dönük bir vizyonla; Türkiye’de 4 Yıllık üniversite ve Pilot Eğitimi ni bir arada EASA kurallarına veren  yurt dışı uçuş eğitim danışmanlık firmasıyız. Eğitimin Sonunda öğrenci 3 yıllık Lisans düzeyinde üniversite diploması ile birlikte EASA ATPL -Frozen ( Havayolu Nakliye Pilotu Lisansı ) na sahip üniversite mezunu pilot olarak mezun olur. 

Eğitim Danışma Hattı :

Şükrü YEŞİLER / Uçuş Eğitim Danışmanı & Pilot Kariyer Planlama Koçu

e-mail : info@interpilotacademy.com

GSM    : 00 90 542 427 44 74