logo_26161470312135   

Inter Pilot Academy, CAVOK Aviation Training uçuş okulunun (exclusive) tek yetkili Türkiye eğitim partneridir. Türkiye için; paket halinde oluşturulan Airline Pilot Program eğitimleri; Inter Pilot Academy; uçuş eğitim danışmanlığı,koçluk ve kariyer planlama hizmetleri aracılığı ile talep eden öğrenci adaylarına sunulur. 

Tüm Tek motor,Çift motor,simulator uçuş eğitimleri,dahili sınavlar,Lisanslama işlemleri ; Eğitim Partnerimiz olan; Macaristan da bulunan Cavok Aviation Kft. Uçuş Eğitim Okulunun (Approved Training Organisation Certificate:HU.ATO.0053 ) nolu yetkisi kapsamında; Cavok Aviation Tarafından  icra edilir. Inter Pilot Academy Faaliyet alanı sadece; Yurt dışı uçuş eğitim danışmanlık ve aracılık hizmetleri sağlayan firmadır. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiş markası altında adaylara internet üzerinden uzaktan eğitim yolu ile ön hazırlık teori dersleri ve danışmanlık hizmeti verir.

Inter Pilot Academy ise Türkiye Eğitim Partneri olarak aşağıdaki usul ve yöntemlerle aşağıda sıralanan ön hazırlık teori eğitimlerinin verilmesini ve danışmanlık-koçluk hizmetlerini sağlar ; kayıt işleminden hemen sonra, öğrencilerin Macaristan’a PPL uçuşları için alınmasından önce, Uzaktan öğretim (Distance Learning) metodu ile (Online E-Learning) Internet üzerinden e-öğrenme esasına dayalı; kayıt olan öğrenciye sağlanan kullanıcı  adı ve şifreler ile 7/24 kullanıma açılan sistem ile aşağıdaki konu dersler öğrenciye bir eğitim ilerleme planı dahilinde verilir.

Eğitimin; PPL teori dersleri öğrenme aşamasında ve ATPL Teori 585 saat uzaktan öğrenme aşamasında hiç bir surette sınıf ortamında, öğrenci ile fiziki olarak karşılıklı bire bir teori dersi eğitim uygulaması yoktur. Macaristan dışında sınav uygulaması ve fiili uçuş eğitimi yoktur. Türkiye de hiç bir suretle fiili uçuş eğitimi ve sınav  uygulaması yoktur. 

a- Türkçe 9 PPL (Private Pilot Licence) Hususi Pilot Lisansı teori dersleri, (Online Distance Learning )

b- ICAO Level 4 Havacılık ingilizcesi seviye belirleme sınavına hazırlık eğitimleri, (Online Distance Learning )

c- EASA PPL 9 adet Teori dersleri Soru Bankası test tekrarı (Online Distance Learning-Cavok Aviation Mevcut Soru Bankası Havuzu kullanılır ) 

d-EASA PPL 9 adet Teori Pooley’s İngilizce Kaynak Ders kitapları  (Kitap lar üzerinden konu çalışma) (Kayıt tarihinden itibaren en geç 15 gün içinde öğrencinin kitabları edinmesi gereklidir.)

e- EASA ATPL-Theory 14 Teori dersi Çalışma ve Soru Bankası Test Tekrarı ( Aviationexam.com platformu aracılığı ile Online Distance Learning )

Tüm bu eğitimler sırasında; öğrenci tarafından doldurulup gönderilen haftalık Follow Chart takip ve kontrol formu aracılığı ile tarafımızca takip ve yönlendirmeler, öğrencinin ortaya koyduğu performansa göre yapılır.

Öğrencinin öğrenme sürecini başarı ile tamamlayabilmesi için;yukarıda sıralanan  tüm ders çalışma kaynaklarına eş zamanlı çalışması, yönlendirme ve tavsiyelere uyması gereklidir.

f- Uçuş eğitim danışmanlık ve Pilot kariyer planlama ve koçluk hizmetleri, 

ŞÜKRÜ YEŞİLER  /  Uçuş Eğitimi Danışmanı & Pilot Kariyer Planlama Koçu