timthumb

Nasıl Pilot Olunur?

Pilot olmak belkide pek çok çocuğun hayallerini süsleyen hepimizin de çocukken bir uçak gördüğümüzde yada bir hava alanı yakınından geçerken daha yakından uçakları onların iniş ve kalkışlarını gördüğümüz de heyecanlandığımızı taki gözden kaybolana kadar arkasından hiç gözümüzü kırpmadan bakıp kaldığımız anlar çok olmuştur. Belkide bu mesleği büyüdüklerinde seçen insanlar o uzun ve iç geçirerek çocukken uçakları seyrettikleri sırada ilk kariyer planlarını yaptılar ve ” evet ben büyüyünce pilot olacağım” kararını verdiler. 

Tüm meslek seçimlerinde olduğu gibi pilot mesleği daha eğitime başlamadan önce kısa orta ve uzun vadeli olarak süreçlerin ve stratejinin özellikle de eğitim stratejisinin mutlaka planlanması gerekir.Bu plan bize hedefimize ulaşmak için zaman kaybettirmeden gereksiz veya hedefle ilgisi olmayan eğitim bütçesi harcamadan en uygun eğitim bütçesi ile hedefimize en doğru ve kısa yoldan ulaşmayı sağlar.

Örneğin ülkemiz Avrupa birliği tam üyesi Avrupa birliği ülkesi değil dolayısı ile de EASA ülkesi değil. Bu konunun önemi;Pilot olma yolunda kariyer planlama yaparken en çok dikkat edilmesi gereken konu olarak karşımıza çıkmaktadır.Aday öğrenci Türkiye de mezun olduğunda SHGM – Milli Lisansı ile mezun olurlar bu lisans adaya sadece Türkiye sınırları içinde istihdam olma ve çalışma hakkı verir oysa aynı eğitimi avrupa birliği ülkelerinde aldığında aldığı lisans EASA lisansı olacak Türkiye de ve tüm dünyada geçerli ve kabul gören lisans sahibi olacaktır.  

Inter Pilot Academy,sektörde pilot öğrenci adaylarına yönelik farklı bir uygulama yapmaktadır.Pilot öğrenci en çok yardım ,destek ve yönlendirmeye pilot akademisinden mezun olduğunda ihtiyaç duymaktadır. Bugüne kadarki tecrübelerimiz bu konuda kesin adayın desteğe ihtiyaç duyduğu yönündedir.

Adayların pilot eğitim süreçleri boyunca takip edilmekte ve mezuniyetleri öncesi;aday ile aşağıda sıralanan kariyer destek ,planlama ve yönlendirme koçluk uygulaması yapılmaktadır.Mezun olan öğrenci meslekte yeni olup doğru tercihleri yapma konusunda mutlaka desteğe ihtiyaç duymaktadır. İnter Pilot Akademi kariyer planlama ve koçluk uygulaması ile adayın ilk işe giriş sürecinde adayın hazırlanması konusunda maksimum destek olmaktadır. 

PİLOT ÖĞRENCİLERİMİZE VERİLEN KARİYER PLANLAMA & KOÇLUK HİZMETLERİ 

Yeni mezun öğrencinin hedef ve beklentilerinin analiz edilmesi

Akademi görüşü doğrultusunda Hedefin belirlenmesi,

Açık olan pilot talep iş ilanlarına CV ile başvuru

Akademiye ulaşan pilot taleplerinin aday özelliklerine göre yönlendirme,

Aday için referans mektubu yazılması,

Kabul sonrası mülakat teknikleri Hakkında bilgilendirme,

Uçuş Eğitim & Pilot Kariyer Danışma Hattı :

Şükrü YEŞİLER

PILOT / Uçuş Eğitim & Pilot Kariyer Planlama Koçu

e-mail : info@interpilotacademy.com

GSM    : 00 90 542 427 44 74