Ä°lgili resimNasıl Pilot Olunur?

Pilot olmak belkide pek çok çocuğun hayallerini süsleyen hepimizin de çocukken bir uçak gördüğümüzde yada bir hava alanı yakınından geçerken daha yakından uçakları onların iniş ve kalkışlarını gördüğümüz de heyecanlandığımızı taki gözden kaybolana kadar arkasından hiç gözümüzü kırpmadan bakıp kaldığımız anlar çok olmuştur. Belkide bu mesleği büyüdüklerinde seçen insanlar o uzun ve iç geçirerek çocukken uçakları seyrettikleri sırada hedeflerini belirlediler ve ” evet ben büyüyünce pilot olacağım” kararını verdiler. 

Eğitime başlamadan önce adayın; eğitim almak istediği otoriteyi ( SGM,EASA,FAA,,,) ve kendisine en uygun eğitim metodunu (modüler, integrated, MPL veya Üniversite Pilotaj bölümü,,,,) seçimini doğru yapması gerekir. Hedefe uygun otorite ve metot seçimi zaman kaybını önler aynı zaman da hedefe uygun eğitim bütçesi yapmanızı kolaylaştırır. 

Türkiye henüz Avrupa birliği tam üyesi  değil dolayısı ile de EASA ülkesi de değil. EASA sisteminde eğitim almak isteyen aday bu seçimi ilk baştan yapmalı daha sonra karar değiştirmesi durumunda otoriteler arası geçişler lisans çevirme işlemi gerektirdiğinden gereksiz zaman kaybına neden olmaktadır.Adaylara ön bilgilendirme brifingi ile otoriteler hakkında genel bilgi verilmektedir.

Yurt Dışı Uçuş Eğitim Danışma Hattı :

Şükrü YEŞİLER 

e-mail : info@interpilotacademy.com

GSM    : 00 90 542 427 44 74