timthumb

Pilot olmak belkide pek çok çocuğun hayallerini süsleyen hepimizin de çocukken bir uçak gördüğümüzde yada bir hava alanı yakınından geçerken daha yakından uçakları onların iniş ve kalkışlarını gördüğümüz de heyecanlandığımızı taki gözden kaybolana kadar arkasından hiç gözümüzü kırpmadan bakıp kaldığımız anlar çok olmuştur. Belkide bu mesleği büyüdüklerinde seçen insanlar o uzun ve iç geçirerek çocukken uçakları seyrettikleri sırada ilk kariyer planlarını yaptılar ve ” evet ben büyüyünce pilot olacağım” kararını verdiler. 

Tüm meslek seçimlerinde olduğu gibi pilot mesleği daha eğitime başlamadan önce kısa orta ve uzun vadeli olarak süreçlerin ve stratejinin özellikle de eğitim stratejisinin mutlaka planlanması gerekir.Bu plan bize hedefimize ulaşmak için zaman kaybettirmeden gereksiz veya hedefle ilgisi olmayan eğitim bütçesi harcamadan en uygun eğitim bütçesi ile hedefimize en doğru ve kısa yoldan ulaşmayı sağlar.

Örneğin ülkemiz Avrupa birliği tam üyesi Avrupa birliği ülkesi değil dolayısı ile de EASA ülkesi değil. Bu konunun önemi;Pilot olma yolunda kariyer planlama yaparken en çok dikkat edilmesi gereken konu olarak karşımıza çıkmaktadır.Aday öğrenci Türkiye de mezun olduğunda SHGM – Milli Lisansı ile mezun olurlar bu lisans ICAO lisansıdır aynı zamanda. Milli lisans ile EASA lisansı kıyaslandığında; EASA lisansı dünyada daha çok ülke tarafından kabul görmektedir.

Yeni mezun olan öğrenci  doğru tercihleri yapma veya yanlış tercihlerden kaçınma konusunda mutlaka desteğe ihtiyaç duymaktadır. 

DANIŞMANLIK,KARİYER PLANLAMA & KOÇLUK HİZMETLERİ 

Yeni mezun öğrencinin hedef ve beklentilerinin analiz edilmesi,

Hedefin belirlenmesi,

Kabul sonrası mülakat teknikleri Hakkında bilgilendirme,

Eğitim Danışma Hattı :

Şükrü YEŞİLER / PILOT / Uçuş Eğitim Danışmanlık & Pilot Kariyer Planlama Koçu

e-mail : info@interpilotacademy.com

GSM    : 00 90 542 427 44 74