131120081049-alia-twal-jordan-female-pilot-story-top

EASA – PPL (A) HUSUSİ PİLOT LİSANSI 

EĞİTİMİN AMACI

Pilot kariyeri için en önemli eğitim aşamasıdır.PPL lisans eğitimi havacılığa ilk adımın atıldığı başlangıç ancak çok önemli eğitim aşamasıdır. İleride alınacak tüm eğitimler bu temel üzerine ilave edilecektir.

Inter Pilot Academy; farklılığı olarak daha işin en başında havacılığın gerektirdiği disiplin ile hava yolu odaklı öğrenci eğitimi EASA – PPL (A) kurallarına göre verilir. Verilen teori ve pratik uçuş eğitimleri alanlarında branşlaşmış tecrübeli uçuş öğretmenlerimiz tarafından geleceğin kaptanları özenle yetiştirilirler. 

EASA PPL / EĞİTİME KATILIM ŞARTLARI

En az Lise ve dengi okul mezunu olmak,

En az 17 yaşından gün almış olmak,

Minimum; EASA kurallaına göre Class 2 Part-MED Sağlık Raporu,

En az intermediate seviyesinde (okuma,yazma,anlama) ingilizce bilgisi,

ÖNEMLİ NOT : (İnter Pilot Academy sıfır ingilizcesi olan adaylara;eğitimin ilk adımı olarak önce ICAO Level 4 seviyesinde online eğitimi vermektedir,ICAO Level 4 ingilizce eğitimi ATPL-Frozen eğitim paketine dahildir.

EASA-PPL / EĞİTİM İÇERİKLERİ

TEORİ DERSLERİ : PLL öğrencileri teori dersleri sırasında aşağıdaki konuları öğrenirler.Toplam da 110 saat teori dersi alırlar. 

Navigasyon 

Hava Hukuku ve Hava Trafik Kontrol Prosedürleri

Operasyonel Prosedürler 

Uçaklar Hakkında Genel Bilgi 

Uçuş Prensipleri 

Uçuş Planlama ve Performans 

İnsan Performansı 

İletişim 

Meteroloji 

UÇUŞ DERSLERİ : PLL öğrencileri uçuş  dersleri sırasında aşağıdaki konuları uçuş öğretmenleri ile birlikte yapacakları uçuş derslerinde ve solo uçuşlarda öğrenirler.Toplam da 45 saat uçuş dersi alırlar. 

Hava sahası Çalışması

Acil durum ve temel trafik paterni

Yalnız uçuş ve seyrüsefer

EASA PPL / EĞİTİM KAPSAM VE KAZANIMLARI

EASA PPL (A) Eğitimin sonunda,öğrenci havacılığa ve pilot mesleğine ilk adımı atmış olur. Görerek şartlarda VFR uçuş tecrübesi,temel IR tecrübesi ve Solo uçuş tecrübeleri ile temel teori konularını öğrenmiş olurlar. 

EASA PPL / EĞİTİMİ TAMAMLAMA KRİTERLERİ 

EASA PPL TEORİ; 9 teori dersinden öğrenci her biri için ayrı ayrı yazılı sınava girer ve her birinden 75 geçer not alarak teori aşamasını tamamlarlar. Aynı dersten 3 kez sınavda başarı gösteremeyen öğrenciler teori eğitimini tazeleme eğitimi olarak tekrardan alarak sınava tekrar girerler. 

EASA PPL UÇUŞ ; adaylar eğitim sonunda önce tecrübeli uçuş öğretmenleri ile son CAA bitirme sınavına hazırlanırlar,uçuş öğretmeninin son kontrol sınavına girebilir onayı na müteakip 1,5 saat süren son kontrol uçuş sınavına girerler.Bu uçuş sınavında; hava sahası kullanımı,meydan turu,kısa seyrüsefer ve acil durum konularında öğrencinin uçuş pratik bilgisi test edilir.  

EASA PPL / EĞİTİME BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Başvuru Formu 

Pasaport Fotokopisi,(Resimli Sayfa en az 3 yıl geçerliliği olmalı)

EASA Class 2 MED Sağlık Raporu 

Kimlik Fotokopisi (Ön ve Arka taraf birlikte) 

İngilizce Dil Yeterlilik Belgesi ( İngilizce Dil yeterliliği olmayan veya yetersiz olanlar için eğitim verilmektedir.)

EASA PPL / EĞİTİM SÜRESİ 

EASA PPL (A)  eğitimi adayların verilen eğitimler sonucunda sınavlarını zamanında başarılı olarak vermesi ve hava şartları ile doğrudan ilişkili olarak ortalama 3 – 3,5 ay sürmektedir. 

Eğitim Danışma Hattı :

Şükrü YEŞİLER

PILOT / Uçuş Eğitim & Pilot Kariyer Planlama Koçu

e-mail : info@interpilotacademy.com

GSM    : 00 90 542 427 44 74