3-751dad17b93d80bc3045a2053a10895c1f1cf024 8904_Zlin-Z-142_OM-PNU - Kopya

PİLOT EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTE,

İleri vizyon sahibi danışmanlık hizmeti üreterek ;yurt dışındaki pilot eğitim alanında gelişmeleri ve değişimleri yerinde izleyerek ülkemize bu yenilikleri kazandırmak için caba sarf etmekteyiz.Pilot eğitimi alanında üniversite ve uçuş eğitiminin akademik bir program  dahilinde birlikte verilmesi bir eğitim modelidir. Özellikle genç pilot adayları için hem akademik kariyer yapmak hemde ATPL Frozen Havayolu pilot lisansına sahibi olarak üniversite mezunu pilot olmak önemli bir avantaj ve izlenmesi gereken doğru bir stratejidir.

Ülkemiz için önemli bir katkı olacağına inanarak; Inter Pilot Academy danışmanlık ile University Of Zilina   üniversite mezunu pilot olmak isteyen özellikle liseden sonra pilot olmak isteyen adaylara pilot üniversitesi kapsamında eğitim vermek için  eğitim danışmanlık ve partnelik işbirliği yapmıştır. University of Zilina avrupa da Havacılık alanında en eski ve köklü üniversite olup ilk mezununu;Air Transport Engineering bölümünden 1960 yılında vermiştir. Bu başarı günümüze kadar büyüyerek devam etmiştir.  

University of Zilina Ulaştırma,Haberleşme ve Ticari Operasyon Fakültesi ,3 yıllık lisans seviyesinde Profesyonel Pilot bölümüne Türkiye den Lise mezunu  adayları kabul etmektedir. Ayrıca 3 yıllık lisans seviyesinde üniversite eğitimini tamamlayan pilot adaylar ek olarak 2 yıl ilave MASTER yapabilirler master sonrası Profesyonel pilotluk mesleklerine Havacılık sektöründe Profesyonel üst düzey yönetici de olabilirler bu sayede kariyer çeşitlemesi mümkün olabilir.

Pilotluk eğitimi veren üniversiteler,ülkemizde de mevcuttur ancak YGS ve LYS gibi sınavlarda öğrencinin pilotluk için üniversite okuyabilmesi için pilotluk taban puanlarını tutturması gerekmektedir. Aslında Türkiye de; pilotluk için üniversite eğitiminde tamamen sayısal başarı odaklı yaklaşımın bir sonucudur. Oysaki pilotluk mesleği belli bir oranda lise seviyesinde sayısal bilgi ve başarı gerektirir ancak bu beklenti ve başarı çıtası gerekli olan seviyenin üzeride çıkartıldığında aslında bu mesleğe tam uygun motive doğru adayların bu meslek ile buluşması bir anlamda engellenmiş olmaktadır.

Pilotluk üniversiteleri, 2015 -2016 Yılı LYS yerleştirmelerinde bilinen pilotluk üniversitesi ve ya pilotluk üniversiteleri MF-4 puan türünde ücretli eğitim modelinde taban 225,937 ile tavan 307,728 puan, Tam burslu eğitim modelinde ise taban 466,232 puan ile 506.265 tavan puanla öğrenci almışlardır. Arada oluşan puan farkı dolaylı olarak başarı farkı inanılmaz açık bir makas oluşturmaktadır. Bu durum liseden sonra pilot olmak isteyen adaylarda ciddi sorun teşkil etmektedir.Halk dilinde bir ifade ile söylersek; Makine Mühendisi olabilmek için herkesin mutlaka ODTU (Ortadoğu Teknik Üniversitesi)mezunu olması gerekmemeli,daha alt başarı seviyesine sahip lise mezunları da eğer Makine Mühendisi olmak istiyorlarsa eğitim alıp hedefledikleri mesleği hayatları boyunca icra etmelidirler. Inter pilot academy liseden sonra pilot olmak isteyenleri hedeflerine ulaştırmaktadır.

Pilotluk mesleğini kariyer hedefi olarak benimsemiş,pilot olmak isteyen özellikle de Havayolu pilotu olmak isteyen lise mezunu adaylar pilotluk üniversitesi eğitim programına katılarak; eğitim sonunda ülkemizde resmi olarak YÖK tarafından tanınan yurt dışı üniversite lisans seviyesinde mezunu olmak hemde EASA – ATPL Frozen Profesyonel Hava yolu pilot lisansı sahibi olarak hedeflerinize en güvenli yoldan ulaşabilirsiniz.  Bu kariyere ulaşmak için  B-1 /Pre Intermediate veya B-2  Intermediate ingilizce TOEFL veya IELTS uluslararası geçerli seviye tespit sonucu ve 20 sorudan oluşan Matematik testinde başarılı olmanız istenmektedir. 

Hem yurt dışı üniversite mezunu olabilirsin, hem profesyonel havayolu pilotu olabilirsin,master yaparak havayolu firmalarında üst düzey yönetici olabilirsin,

Sağladığımız yurt dışı uçuş eğitim danışmanlık hizmeti ile;Üniversite kanalı ile havayolu pilotu eğitimi alanındaki yenilikleri ülkemize kazandırıyoruz.   

Eğitim Danışma Hattı :   BİLGİ TALEP & BAŞVURU FORMU

SUKRU YESILER  / Uçuş Eğitim Danışmanı & Pilot Kariyer Planlama Koçu  

e-mail : info@interpilotacademy.com               GSM    : 00 90 542 427 44 74