EGITIM_AdimAdimVizeIslemleri_NOKTASI

VİZE İŞLEMLERİ 

Eğitim programlarına kayıt yaptıran adayların vize başvurusunda bulunabilmeleri için gerekli olan tüm belgeler elçilik vize başvuru öncesi Eğitim partnerimiz Cavok Aviation ile birlikte temin edilir ve adaya ulaştırılır.  Başvuru sahibi şahsi evrakları ile birlikte şahsen elçilik vize randevusuna gider. 

 • PASAPORT ORİJİNALİ (imzalanmış) ve FOTOKOPİLERİ : Son 10 yıl içerisinde alınmış, öngörülen seyahat bitim tarihinden itibaren en az 3 aylık geçerliliği bulunan, en az 2 boş vize sayfası (pasaportta en az iki adet karşılıklı olmak üzere  boş 2 sayfa ) olan pasaport. Eski pasaporta ait son 3 yıl içerisinde alınmış Schengen vizeleri sayfalarının fotokopisi.
 • BAŞVURU FORMU : Eksiksiz olarak, okunaklı, büyük harflerle ve tükenmez kalemle doldurulmalı, Pasaport sahibi tarafından 37. madde ve son madde mutlaka imzalanmalıdır. FORMDAKİ HER İKİ İMZA DA PASAPORT SAHİBİNE AİT OLMALIDIR. BAŞVURU SAHİBİNE AİT DEĞİLSE BAŞVURU İŞLEME ALINMAZ. 17. Maddeye Ev adresi, E-Posta adresi ve cep telefonu doğru yazılmalı. 
 • ACADEMY DAVET MEKTUBU  : Kayıt işlemleri işlem akış sırasına göre ACADEMY tarafından öğrenciye ve diğer bir nüsha da başvuru yapılan elçiliğe gönderilecektir.Ayrıca elçiliğin ilgili birimleri telefonla aranarak öğrenci hakkında bilgi verilmektedir.  
 • ADOPTION FEE DEKONTU : Adoption Fees Kayıt İşlem Ücretinin ödendiğine dair 200 EURO Makbuzu Aslı
 • PİLOT EĞİTİM ANLAŞMASI : Yapılan anlaşmanın asıl nüshası 
 • PİLOT EĞİTİM BEDELİ KALAN ÖDEME DİLEKÇESİ : Öğrenci Ödemeyi anlaşmada belirtilen ödeme planına göre yapacağına dair dilekçe yazısı  Öğrenci tarafından yazılıp verilecektir. ( Macaristan Elçiliği ne hitaben,)
 • BARINMA YERİ BEYAN DİLEKÇESİ : Öğrenci tarafından booking.com üzerinden visa evakı olarak 10 Günlük Otel Reservasyonu yapılacak ANCAK Eğitim süresince kalacağı konut ta yönelik Macaristana gittiğinde bu 10 gün süre zarfında kalıcı olarak kalacağı öğrenci yurdu,pansiyon,apart,öğrenci evi kiralama işlemlerini yapacağına dair taahhüt dilekçesi, (Macaristan Elçiliğine Hitaben)
 • EĞİTİM BEDELİNİN KARŞILANACAĞINA DAİR TAAHHÜT : Banka cüzdanı (veya Banka Yazısına ilave olarak ) Eğitim Bütçesi ni karşılayacak kişi kimse öğrencinin Annesi veya Babası tarafından kendisi ise kendisi tarafından, TÜM EĞİTİM BÜTÇESİNİN Anlaşma da belirtilen ödeme planına göre kendileri tarafından ödeme planına bağlı kalınmak süreti ile karşılanacağına dair taahhütname yazısı, (Macaristan Elçiliğine Hitaben)
 • ŞİRKET EVRAKLARI : Eğitim Bütçesini Karşılayacak kişi (Anne Baba veya diğer 3. şahıs) kimse sahibi olduğu şirket varsa ; güncel Vergi Levhası,Ticaret Sicil Gazetesi,İmza Sirküleri,Sanayi Yada Ticaret Odası Sicil Kayıt Levhası,Sanayi Yada Ticaret Odası Temsil Yetki Belgesi
 • EK GELİRİ BEYAN EVRAKLARI : Eğitim üçretini finanse edecek Başvuru sahibi öğrencinin veya (Anne Baba veya diğer 3. şahıs) kimse sahibi olduğu şirket varsa Şirket faaliyeti veya asli işi dışında ek gelir getiren işi varsa gelirinin kaynağını gösterir. Kira Kontrat sözleşmeleri, her hangi bir şirket veya kurumdan hisse veya pay aldığına dair gelir olarak elde edilen parayı belgeleyen her türlü belge
 • BANKA ONAYLI CARİ HESAP DÖKÜMÜ : VISA Başvuru sahibi öğrenci eğitim bütçesini kendisi karşılayacaksa kendisine ait eğer Anne Baba veya eğitim bütçesinin tamamını kim karşılayacaksa o kişinin veya anne ve babasının sahip yada ortak olduğu şirketin son 6 Aylık Banka CARİ HESAP Hareketi dökümü Bankadan Alınacak ve ilgili banka tarafından tüm sayfaların altlarına kaşe, imza ve tarih atılarak onaylanması gerekmektedir.
 • GAYRİMENKUL & MENKUL VARLIK  BEYANI : Başvuru sahibi ve Eğitim giderlerini karşılayacak kişiler üzerine kayıtlı gayrimenkul tapuları, hisse pay sahipliği belgeleri, her türlü Gayrimenkul / Menkul mal sahipliğini belgeleyen her türlü tapu;şirket ortaklığı,hissedarlığı vs. belgeler, (Yurt içi ve dışı her türlü Hisse senedi ve diğer sahip olunan Gayrimenkul ve Menkul mallar dahil,
 • NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ : Vatandaşlık numarası (TC kimlik no) yazmalıdır.(10 yıldan eski olmamalıdır)
 • GİDİŞ – DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ REZERVASYONU : Ön görülen ulaşım araçlarına ilişkin, rezervasyon veya diğer kanıtlayıcı belgeler (tren,otobüs-araç)
 • OTEL REZERVASYONU : Öğrenciler ilk 10 gün için reservasyon yaparlar başvuru sırasında ise bu 10 günlük geçici, sürede asıl kalınacak öğrenci yurdu veya evi nin kiralama işlemlerini tamamlayacaklarını beyan ederler.
 • İKİ ADET BİOMETRİK FOTOGRAF : Son 6 ay içerisinde çektirilmiş, objektife direkt bakan, yüz hatlarının açık seçik NET OLARAK  ayırt edilmesini sağlayacak biçimde kulaklar, alIn görünecek beyaz arka planlı, iç ölçü 30-36 mm, dış ölçü 35-45 mm olmalıdır.
 • SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI POLİÇESİ : Sigorta AB Üye Ülkelerin tamamında geçerli, minimum öngörülen transit ve ikamet süresini kapsamalı, asgari poliçe tutarı 30.000 Euro olmalı ve  minimum seyahat tarihini kapsamalıdır.
 • ŞAHSİ BANKA HESABI DÖKÜMÜ ORİJİNALİ (zorunlu) : Başvuru tarihinden en fazla 1 hafta önce bankadan alınmış son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren banka hesap dökümü alınmalı,Kişi Şirket sahibi ise yüksek bakiyeli şirket hesabı ile de başvuru yapabilir. Banka Hesapları bankadan kaşeli-imzalı olmalıdır. Hesap dökümü internetten çıktı alınsa dahi banka tarafından onaylatılmış olmalıdır. Seyahatinizi finanse edecek yeterli bakiyesi olmalıdır.                                                                   
 • BANKA HESABI KREDİ KARTI EKSTRESİ FOTOKOPİSİ (opsiyonel) : Öğrencinin ve eğitimi finans tahhüdünde bulunan anne,baba,şirket veya 3.şahıs her kimse Son ay’a ait kredi kartı extresi fotokopisi. İnternet şubesi dökümü Kabul edilir.